Откуда взялось имя «Максон»

Люди часто спрашивают: «Что это за имя такое Максон?» Вот и онлайн-газета «Життя» туда же – журналистка Татьяна Потапова прислала вопросы по этому поводу при подготовке статьи об изменении имен и фамилий «З Невдахи у Вдахи: як українці змінюють прізвища».

Опубликую развернутый ответ, чтобы приводить его любознательным в будущем (перевод на русский через Google Translate):

Я змінив ім’я у паспорті у 2005 році. Максон – це мій давній нікнейм, який я використовував ув інтернеті та комп’ютерних іграх з кінця 90-х. Пізніше я уживав його як журналістський псевдонім, замість оригінального Максим. Але ім’я Максон не дуже пасувало в парі до батьківського прізвища Щербина. Тому з часом я став підписувати статті як Максон Пуговський, взявши мамине прізвище, і задумався про офіційну зміну імені. Багато знайомих називали мене Максон, і так мені було більше до вподоби.

Ще коли я народився, батьки роздумували, може, дати мені прізвище Пуговський, щоб рід не переривався. Бо у діда Пуговського було двоє доньок і син, але жодного онука Пуговського. Перед тим як поміняти прізвище, я обережно дізнався думку батьків – вони були не проти, щоб я взяв мамине прізвище, а про те, що також змінюю ім’я на Максон я сказав, вже показуючи новий паспорт. Батьки поставилися до цього з розумінням, а мама дуже задоволена тим, що я взяв її прізвище і передам його нащадкам.

Змінивши частину імені, треба переробляти усі документи – від паспорта до свідоцтва про народження. Цей процес вимагає часу, але особливих проблем не викликає. З єдиною проблемою стикнувся пару тижнів тому, коли на останньому етапі довготривалої реєстрації як СПД прийшов у податкову за довідкою форми 4ОПП. Зі своєї бази даних вони витягли моє старе ім’я і відмовилися видавати довідку через невідповідність імені. Довелося зайти ще раз через тиждень за виправленим документом.

Минулого року, зазирнувши у глиб себе, аналізуючи і рефлексуючи, я зрозумів, що зміна імені – це спроба змінити суть, міняючи форму, підсвідоме бажання порвати з минулим, переродитися. Але якщо перелити рідину в іншу посудину, то від цього вона не зміниться. Це як змінити зачіску, щоб позбутися депресії, чи набити татуювання, щоб почуватися крутим – самообман. Суть можна поміняти тільки свідомим діянням і, якщо йдеться про внутрішні установки, наполегливою працею.

Зараз мені дуже комфортно з іменем Максон Пуговський, і я відчуваю, що воно пасує мені значно краще за старе. Ім’я стало справжнім, повністю «моїм» і міцно переплетено з внутрішнім Я. Проте людям похилого віку, яким складно вимовляти незнайомі слова, я називаюся Максимом.

НОВЕ 13.04.2012: У берерзні 2012 року на телеканалі 24 вийшов новинарний сюжет про те, як я змінив ім’я:

6 Comments

  1. Согласна относительно имени и сути. А имя тебе действительно очень идет :)

  2. Максон, прикольно что ты расшифоравл почему сменил имя. расскажу тебе интресную историю: помнишь когда мы работали в Афише, ты обратился к нам с Законовй с просьбой подписываться Максоном? Аллусик очень удивилась такому необычному имени, и тогда я ее тогда убедила, что пусть Макс подписываеться как ему нарвится, главное что бы материал был инересным :)

Хотите об этом поговорить?