12 порад для покупки найдешевших авіаквитків

AirAsia Airplane

Накопичилося багато знань і лайфхаків щодо мандрів, якими хочу поділитися. Крім того, у рамках проекту #МандриUpgrade від Microsoft Україна я зараз допомагаю переможиці Юлії Бевзенко підготуватися до подорожі мрії. Поки займаюся коучингом з Юлею, народжуються теми для статей. Перша у міні-серії про те, як зекономити на купівлі авіаквитків. Авіаквитки становлять значну частину вартості подорожей, особливо при далеких польотах, і при цьому вартість квитків дуже волатильна. У тих самих авіалійній ціни на різні дати сильно коливаються. А ціни різних компаній нерідко відрізняються у 2-3 рази. Ось поради з мого досвіду щодо пошуку найвигідгіших пропозицій:

1. Пошук авіаквитків я починаю на Momondo.com. Це агрегатор агрегаторів. Він порівнює ціни на авіарейси на різних майданчиках. Ви здивуєтеся, наскілки відрізняються ціни на той самий рейс від різних авіасайтів.

2. Не обмежуйте кількість пересадок у фільтрах пошуку. Дві пересадки — цілком нормально для далекого перельоту. А польоти без пересадок можуть бути дуже дорогими.

3. Погляньте ціни на сусідні дати або через тиждень-два. Зазвичай рейси у вівторок, середу і четвер дешевші.

4. Обов’язково перевірте ціну на сайті авіакомпанії. Іноді вартість може бути нижчою, ніж у агрегаторах. При однаковій ціні я куплю краще у авікомпанії. Крім того, не всі рейси авіакомпанії потрапляють до агрегаторів. Наприклад, на сайті основного азійського лоукостера AirAisa я бачив більше опцій, ніж через Momondo.

5. Звертайте увагу на рейси з незручним часом вильоту — від 22:00 до 6 ранку. Часто вони дешвевші, особливо якщо у компанії кілька рейсів на день за цим напрямком.

6. Коли всі сегменти маршруту виконує одна компанія, то іноді квитки туди і назад коштують дешвше, ніж в один кінець. У такому випадку купуйте зворотній кивток, навіть якщо збираєтеся повертатися іншим маршрутом. Літак полетить у зворотній бік трохи легшим.

View from airplane at Bali

7. Ще один класний сайт для пошуку авіаквитків: Skypicker.com. Він спеціалізується на рейсах лоукостерів. При пошуку варто вказати радіус навколо міста, до якого ви бажаєтое потрапити — перельоти до сусідніх міст можуть виявитися дешвевшими. Особливо корисний при плануванні поїздки до Європи, де багато лоукостерів.

8. Перевіряйте умови перельоту — чи входить у вартість квитка багаж, їжа на борту. У лоукостерів ціни зазвичай вказані без багажу та їжі. Ця інформація не завжди є на сторінках агрегатораів, треба дивитися на сайті авіакомпанії.

9. Робіть чекін на рейс заздалегіть в онлайні. Деякі локуостери беруть оплату за чекін в аеропорту. Перевряйте розмір і клькість багажу, що дозволено брати до салону. У лоукостерів оплата багажу в аеропорту значно дорожча ніж в онлайні.

10. Плануйте мандрівки до чи після високого сезону. Якщо ви відпочинете у Таїланді у кінці лютого, а не на Новий Рік, то зеконмите і на перельоті, і на готелях.

11. Купуйте акційні квитки — іноді компанії влаштовують розпродаж зі значними знижками. За акціями авіа та автобусних перевізників саме для українців стежить блог LowCostAvia.com.ua. Вони також пишуть поради щодо дешевих маршрутів для мандрівок.

12. Іноді дешевше самостійно побудувати маршрут, купивши два-три квитки у різних компаніях чи агрегаторах. Найдешевші перельоти між великими транспортними хабами. Наприклад, якщо ви бажаєте потрапити на острови Південно-Східної Азії, то варто дивитися рейси у Бангкок, Куала-Лумпур і Сингапур. І вже звідти шукати рейс на бажаний острів. Можливо, що і виліт з України будет не найбільш вигідним — поруч є такі хаби, як Будапешт і Варшава (можна дістатися автобусом), Стамбул (є дешеві рейси із Запоріжжя). Будуючи складні маршрути, занотовуйте ціни у табличку Excel, враховуючи всі витрати, які можуть виникнути під час поїзкди: транспорт до аеропорту, харчування, готель чи бізнес-лаунж при довгій нічній пересадці, транзитна віза, тощо. Тоді буде видно, чи вийде самостійний складний маршрут дешевше, ніж прямий переліт, і чи варта економія додаткових маніпуляцій і поневріянь у дорозі.

Якщо ви їдете у коротку відпустку, то час для вас цінніший, і варто користатися більш прямими і зручними рейсами. А якщо ви у довгих мандрах, то економія — важливий факто. Тому виправдано приділити час пошуку найвигідніших пропозицій. І багатоступінчасті маршрути вас не злякають, а навіть навпаки стануть приводом змінити плани, щоб затриматися у місті пересадки на кілька днів.

Aboive the clouds

І наостанок дві бонус-поради, як зекономити в польоті:

1. На рейсах лоукостерів (і деяких не-лоукостерів) їжу треба купувати окремо. Обіди в аеропорту також зазвичай дорогі. Тому придбайте сендвічі перед поїздкою до аеропорту.

2. Обмотуйте валізи, коли здаєте у багаж. І від аеропортових злодюжек убережетесь, і валізи прослужать вам довше. Якщо є 20 хвилин перед вильотом, то дешевше купити плівку для їжі і замотати самостійно. Наприклад, в Барселоні пакувння багажу в аеропорту коштує 10 євро.

Якщо у вас є свої лайфхаки щодо авіаподрожей, поділіться у коментарях плз.

2 Comments

  1. А чего авиасейлз не упомянул?
    Он часто ниже цену показывает, чем Momondo и Skypicker?

Хотите об этом поговорить?